اخبار شهر

بی برنامگی و بی تدبیری دولت / مسئول وضعیت قرمز کشور

تصمیمات غیرکارشناسی دولت عامل قرمز شدن کشور است

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس گفت: قرمز شدن اکثر استان های کشور و انفجار گسترش کرونایی سبب شد تا آمار فوتی ها باز هم صعودی شود و بیش از ۸۵ درصد شهرهای کشور قرمز و نارنجی شوند، این فاجعه با سفرهای نوروزی ارتباط مستقیم دارد.

تصمیمات غیرکارشناسی دولت عامل قرمز شدن کشور است

خبرگزاری مسجدسلیمان علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار داشت:در حالیکه آمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های روزانه رو به کاهش بود متولیان امر در نوروز بجای پیشگیری فقط پیش بینی ‌کردند.

وی ادامه داد:فراهم کردن تسهیلات سفرهای نوروزی توسط برخی دستگاه‌ها و عادی انگاریها،اکثر محورهای برون شهری مملو از مسافران شد همین موضوع موجب شد شیوع کرونا روندصعودی  وخطرناکی به خود گیرد.

ور‌ناصری با بیان اینکه این نحوه مدیریت موجب شد تا اکثر مناطق کشور در وضعیت قرمز و آغاز موج چهارم کرونا قرار گیرد تصریح کرد:قرمز شدن اکثر استان های کشور و  انفجار گسترش کرونایی سبب شد تا آمار فوتی ها باز هم صعودی شود و بیش از ۸۵ درصد شهرهای کشور قرمز و نارنجی شوند این فاجعه باسفرهای نوروزی ارتباط مستقیم دارد.

وی ادامه داد:در تعطیلات نوروزی قرنطینه به صورتاستاندارد اِعمال نشد و اجتماعات پرخطر کنترل نشد و نتیجه آن آمار تاسف‌بار مبتلایان به کرونا و ورود به موج چهارم این بیماری شد که شمار چشمگیری از هموطنان را درگیر کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد:در ایام تعطیلات سفر با وسایل نقلیه شخصی ممنوع ولی با وسایل نقلیه عمومی انجام می‌شد،برخی سینماها و مجموعه های ورزشی هم فعال بودند آیا نام این عملکرد، تدبیر و پیشگیری است؟ این موارد از نمونه‌ای از تصمیمات غیرکارشناسی است.

وی افزود:واکسیناسیون در بسیاری از کشورها روند افزایشی دارد در کشور ما تا کنون تنها یک درصد واکسینه شده اندئشخص رییس جمهور  مکلف است از نظرات  کارشناسان و نخبگان عرصه پزشکی در تصمیمات ستاد ملی کرونا بهره ببرد.

این نماینده مجلس گفت: در مناسبت‌هایی که مستعد برگزاریِ دورهمی‌ها و مسافرت‌ها می‌شد نگران بودم و تذکرات و هشدارهای متعدد به رییس جمهور  و سایر متولیان دادیم  و بر ضرورت کنترل مبادی ورودی وخروجی تمام استانهای درگیر و منع شدید ترددها بر بطلانِ تعطیلات فله ای تاکید کردیم.

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا