اجتماعیعمومی

بی خبری ازروز خبرنگاردرمسجدسلیمان/مظلومیت خبرنگاران درشهراولین ها

بسم الله الرحمن الرحیم

به شهیدان اهل قلم شهیدصارمی و خبرنگار شهید شهر اولین ها شهید قاسمی پور درود می فرستم و از اینکه محمودصارمی باشهادتش عرصه خبر و اطلاع رسانی را صاحب روزی به نام روز خبرنگار در تقویم کشور عزیزمان ایران کرد به روح پرفتوحش صلوات تقدیم می کنم که با عروجش ۱۷ مرداد را برای خبرنگاران تاریخ سازکرد.

جملات پذیرش توصیف خبرنگار را ندارند و این قداست قلم و حرمت خبرنگار است که در قاموس واژه ها نمیگنجد.
خبرنگار دنیا و آرزوی مردمی از همه جا بریده است که به حق خود نرسیده اند، آنها در پس پرده تاریکی ها که کسی یار و یاورشان نیست بدنبال خبرنگارانی هستند تا وصف نامرادی هایی که روزگارشان را تیره و تار کرده با قلمی شیوا پاسخ دهند و خبرنگار با هنرش تاریکی ها را محو و روشنی ها را بسط میدهد.
شان خبرنگاری آنقدر بالاست که در اکثر کشورهای پیشرفته جایگاه آنان در حد وزیر، مدیرکل و حتی فرمانداران برابری می‌کند ولی این جایگاه مدتی است در شهرستان ما به علل مختلفی که بیشتر نشات گرفته از رفتارهای قهرآمیز برخی مدیران بوده، دچار تزلزل شده که اصولا نه رسانه ها حال و هوای مطالبه‌گری دارند و نه خبرنگاران به واسطه اتفاقات ناگوار زیاد ، پیگیر انتقاد و رسیدن به جایگاه خود هستند.

ساعت ها به تندی از ۱۷ مرداد۹۹ گذشتند و این روز هم به پایان رسید وگویا مدیران و مسئولان بویژه فرمانداری شهر اولین ها که نماینده دولت  و بالاترین رکن اجرایی دولت در شهراست  بی خبر از روز خبرنگار است

جلسه نامگذاری محلات مسجدسلیمان برگزار گردید
بخوانید!

آنچه از این روز برای همکارانم خبرنگاران عزیز و سختکوش ماند جز بی احترامی و قدرنشناسی نبود.
هدف نه تخریب و زیر سوال بردن مدیران شهرستان است و نه اینکه چشم طمع داریم اما وقتی تلاشهای شبانه روزی یکسال گذشته را مرور می کنیم که در سرما،گرما، باران، تعطیلات عید نوروز، تعطیلات هفته ای، مناسب ها،جشن ها و … از حق خانواده خود گذشتیم و آن گونه که باید برایشان وقت بگذاریم نگذاشتیم ودراین اوضاع اقتصادی بصورت خوداسپانسری و دلی  فقط برای اعتلای نام مسجدسلیمان بزرگ انجام  دادیم آیا حق این قشر زحمتکش این است؟
در روزهای گذشته کنجکاو بودیم بدانیم مسئولین و مدیران ادارات شهرستان در روز ۱۷ مرداد که به نام روز خبرنگار است در حال تدوین چه برنامه هایی هستند آیا بعد از یکسال تلاش شبانه روزی و انتشار اخبار و …. تقدیری و تجلیلی می شودو یا آینکه ببینیم تا در روز خبرنگار چقدر احترام می گذارند؟؟؟ تا انگیزه ای باشد برای تلاش و دویدن برای سالی دیگر…
اعتقاد داریم عشق خبرنگاران به شغل و حرفه خود باعث شده است که بسیاری از اهالی خبر مثل کوزه‌گری از کوزه شکسته آب بخورند.حق همه را بگیرند، صدای رسای مردم به مسئولان و گره گشای مشکلات شهر و حتی کشور باشند اما آنجا که پای حق و حقوقش در میان است؛ بماند…
با همه سختی‌ها و مشقت‌ها، با همه نامهربانی‌ها و کم لطفی‌ها اما خبرنگاران به عشق برداشتن سنگی از پیش پای مردم پی همه سختی‌ها را به تنشان می‌مالند و پیش می‌روند.
روز خبرنگار، روز تجلیل از مقام و جایگاه خبرنگار که نه، روزی است که جامعه می‌تواند برای لحظه‌ای هم که شده از همه آنچه زندگی یک خبرنگار را از دیگران متمایز می‌کند مطلع کند.
حقیقتا این برایمان ثابت شد که برخی مدیران شان و جایگاه خبرنگاران را فراموش کرده اند و فقط در زمان نیازشان *خبرنگار* مهم می شود .
هدف از بیان مطالب فوق این بود که مردم در جریان نا ملایمتی ها باشند وگرنه ما سالهای سال مطالبه مردم را اولویت خود قرار دادیم و با احترام نگذاشتن ذره ای ما را از اهداف خود دور نخواهد کرد.

خدمت به مردم مسجدسلیمان در هر شرایطی اولویت دارد
بخوانید!

در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار به همه همکاران عزیز امیدوارم دولت تدبیر و امید که خود را دولت دوستی با اصحاب رسانه نامیده گوشه چشمی هم به فرمانداری مسجدسلیمان داشته باشد و پیگیر این مسئله مهم باشد.

مهدی کیانپور

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا