عمومی

در شهر اولین ها زنده ها در تاریکی و مردگان در روشنایی

خبرگزاری مسجدسلیمان اخیران با خبری در دنیای مجازی مواجه شده ایم که حاوی خبر های به ظاهر امیدوار کننده در حوزه ی تخصیص نقدینگی به برق شهرستان میباشد که با توجه به اینکه نماینده محترم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی اندیکا و هفتکل جز کمیسیون انرژی میباشند و خوشبختانه مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیز برای اولین بار از مدیران جوان و لایق این شهرستان منتصب شده،جای تعجب ندارد،اما چند سوال به جای میماند:

آقای مهندس ظاهری،آیا فکر نمیکنید کمی دیر میباشد؟
و اینکه آیا بررسی کارنامه ی چهار ساله ی مدیریت توزیع برق شهرستان شما را به فکر وا ننهاده، به واقع مسیری رو به زوال در پیش داریم…
شاید علیرغم شنیدن اعتراضات و انتقادات بسیار،راهی جز شنیدن صدایی اعتراضی از این مجرا نمانده…

دیر زمانی ست صدای اعتراضی مردم شهرستان از نحوه ی برخورد ریاست اداره برق ، وعده های بدون عمل و اتلاف وقت و هزینه ی بی نتیجه ناشی از مراجعات مکرر شهروندان در خصوص پیگیری مشکلاتشان(البته به جز …) گوش همه را کَر کرده، اما انگار متاسفانه به گوش مدیران کل و البته نماینده ی محترم نرسیده!
این در حالیست که شنیده ها حاکی از آن است که این سو برخورد حتا اکثریت پرسنل آن اداره را نیز به تنگ آورده و پر واضح است که در چنین اداره ای رخوت،جای تلاش و پویایی را خواهد گرفت.

و البته در خصوص عملکرد فنی ایشان،حداقل از نظر بسیاری از کارشناسان جوان شهر نقدهایی وارد است که هیچ گاه پاسخی درخور داده نشده.
به عنوان مثال:
چرا در این چهار سال هیچ کدام از خطوط نیمه کاره از ایستگاههای اصلی برق شهرستان به بهره‌برداری نرسیدند،آیا چهار سال زمانی کافی نبوده!؟
آیا مردم گلگیر یک دوره ی دیگر را نیز باید به انتظار بنشینند تا خط موجود بصورت کامل به بهره‌برداری و برقِ مطلوب منطقه را تامین کند.
این در حالیست که قسمت بسزایی از تاخیر به وجود آمده نیز به علت عدم سازش و پذیرش تقبل خسارت کشت در زمان احداث شبکه بوده که موجی از نارضایتی ها را به وجود آورد.
خطوط ایستگاه های محمد آباد و چم آسیاب به جای خودش…

در خصوص طرح تبدیلات خطوط فرسوده ۱۱ هزار به ۳۳ هزار که بارها وعده ش از طریق آن مدیریت داده شد، چرا هیچگاه به نتیجه نرسیده؟
تا شهروندان نگران افت ولتاژ گرمای تابستان نباشند…

در خصوص روشنایی،علیرغم وعده های پر طمطراق و چشمگیر، طی چهار سال، آیا در این زمان، باید چشم به راه روشنایی نقاط کور شهری از جمله بلوار چهاربیشه، ریل وی و بلوار شیخ مندنی که فقط پایه کوبی و رها شدن و… باشیم؟
وضعیت اسف بار روشنایی موجود در بلوار اصلی حد فاصل میدان باشگاه تا میدان پنج بنگله که بماند به جای خودش!
جالبتر اینکه با وجود این شرایط بغرنج در روشنایی شهر،شاهد اجرای کامل روشنایی تلسکوپی در محوطه ی داخلی فرمانداری، در زمان فرماندار اسبق توسط این مدیریت بودیم که نشانه ای آشکار از تخلف بود،در حالی که خطر، روزانه جان شهروندان را در مسیر اصلی حد فاصل ریل وی تا باشگاه تهدید مینماید…
لازم به توضیح میباشد که کلیه چراغ های ال ای دی منصوبه در سطح شهرستان نیز به همت و تامین کالای شرکت نفت صورت پذیرفته،نه اداره برق شهرستان.

همچنین شاهد بدعتی نو در ایجاد روشنایی قبرستان های خارج از حوزه ی شهری بودیم که هر شهروندی را به فکر وا میدارد،آیا در این شرایط سخت اقتصادی، برای رفتگان اعتبار هست،اما برای بازماندگان در تحریمیم!؟

در خصوص تعمیرات روشنایی شبکه نیز، با اعتراضات شدید ناشی از عدم پاسخگویی به مردم مواجه هستیم(البته باز هم تاکید میکنیم،به جز …) در حالیکه مدام با تبلیغ آن مدیریت دال بر جذب اعتبار و خرید لوازم روشنایی مواجه هستیم.
باز هم سوال،چرا به درخواست های روشنایی شهروندان، بصورتی درخور رسیدگی نمیشود؟
البته باز هم شاهد رسیدگی همه جانبه به درخواست های روشنایی روستاها به سفارش بخشداری ها و دهیاری ها هستیم،هرچند حق داشتن روشنایی به همه ی روستاییان عزیز را به بجا و محترم میشماریم و این کمترین خدمات ارائه شده ی ممکنه میباشد اما این موضوع در حالی صورت می‌پذیرد که بسیاری از دهیاری ها موظف به تامین هزینه های روشنایی حوزه ی خود هستند و مطمئنن در صورت عدم فعالیت در این حوزه،حق دیگر شهروندان از جمله روستاهای فاقد دهیاری و شهروندان ساکن شهر ضایع خواهد شد…

در پایان باید از حامیان مدیران ضعیف در سطح شهرستان که نه جایگاهی در بین مردم و نه حتا پرسنل خود که آنها نیز جدای از شهروندان نیستند خواهش کرد،دست از حمایت های یکجانبه و غیر کارشناسی خود بردارید،تا شاید شاهد شکوفایی ظرفیت های شهر و شهروندان باشیم…

مهدی کیانپور

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا