اخبار شهر

دومین نشست نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه مسجدسلیمان

هم اندیشی نماینده با اصحاب رسانه

بگزارش خبرگزاری مسجدسلیمان سه شنبه سیزدهم مهر در سالن باشگاه مرکزی شرکت نفت دومین نشست دکتر علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان ،لالی،هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با اهالی رسانه و خبرنگاران برگزار گردید .

در این جلسه که ساعت ۱۵شروع و حدودا بیش از سه ساعت بطول انجامید دکتر ورناصری  سوالات خبرنگاران را بنوبت یادداشت و در ادامه جلسه به بخشی از انها پاسخ داد

بخشی ازسوالات خبرنگاران در خصوص تیم فوتبال نفت ،انتصابات مدیران ، ترک تشریفات درواگزاری بعضی از پیمانکاریها ، وضعیت موزه نفت ، شرایط نابسامان پسماند و اوضاع کنونی شهرداری و….بود در ادامه این نشست و در پاسخ به سوالات تریبون در اختیار نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت  .

علیرضا ورناصری ضمن عرض تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن (ع) اظهار داشت: بحث فاضلاب مسجدسلیمان در سنوات قبل در ردیف بودجه کشوری قرار نداشت ، در صورتی که در سال جاری ۴۰۰ میلیارد تومان به آن تعلق گرفت.

وی افزود : جاده میانبر به بهانه دریافت مجوز محیط زیستی ۱۵ سال متوقف بود در حالی که اعتبار اخذ شده از وزارت نفت برای احداث و تکمیل آن در ابتدای پروژه ۴۱ میلیارد تومان بوده است اما اکنون برای احداث ۱۸۰۰ متر تونل ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

ورناصری ادامه داد: پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز ۱۱۴ روستای حوزه انتخابیه بدون آب و ۸۵ روستای بدون برق وجود دارد و زیرساخت های اساسی هر ۴ شهرستان دچار مشکل هستند ضمن اینکه شاخص های توسعه ۴ شهرستان در رتبه های پایین استان قرار دارد.

ورناصری خاطرنشان کرد: در ارتباط با پارک موزه صنعت نفت ، با وزیر نفت رایزنی هایی صورت گرفت حتی دربرهه ای پیشنهاد دادم تامیراث فرهنگی  ورود کند و کاررا تکمیل کند ولی همچنان کاربرزمین مانده  وتا گشایش مالی  برای وزارت نفت انجام نشود اقدامی بعید میدانم صورت بپذیرد

علیرضا ورناصری گفت در خصوص تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان باید بگویم فصل قبل با سیلی صورت خودمان را سرخ نگه داشتیم ولی این فصل با رایزنی های صورت گرفته ۳۰ میلیاردتومان اعتبار جهت کمک به دو تیم نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت آبادان  اخذ کردیم .

 

وی افزود: در بحث انتخابات ، تنها در بحث تایید صلاحیت برخی افراد ورود کرده ام اما در موضوع انتخاب شهردار، اعضای شورا شهر باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه باید مسئولین مربوطه پاسخگوی عملکرد خود باشند و عملکرد ضعیف مدیران ناکارآمد پای نماینده مجلس نوشته نشود یادآور شد: باید فرهنگ پاسخگویی بین مدیران هر ۴ شهرستان نهادینه شود چرا که مسئول امور اجرایی کشور بر عهده دستگاههای دولتی میباشد نه نمایندگان مجلس و قوه مقننه.

ورناصری ادامه داد: پسماند شهرستان مسجدسلیمان وضعیت مناسبی ندارد که قطعا باید هر چه سریعتر باید به آن رسیدگی گردد.

وی در ارتباط با بحث بیمارستان نفت گفت : در حوزه وزارت نفت ۸ مشکل اصلی در مسجدسلیمان وجود دارد ک مهمترین آنها شامل : تکمیل بیمارستان نفت، ساماندهی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان ، وجود ترش ترین و خطرناک ترین گاز سمی جهان در مسجدسلیمان، بحث گازرسانی و مناطق آلوده به نشت نفت و گاز میباشد.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : بحث گازرسانی ۴ شهرستان عمدتا در حوزه روستایی در حال انجام است به طوری که امسال ۱۴۸ روستا در برنامه گازرسانی قرار دارند که این آمار از اجرای ۷۰% برنامه گازرسانی استان در منطقه ما حکایت میکند در صورتیکه تا پیش از این ضریب گازرسانی استان ۸۶ و منطقه ما در سطح پایین ۴۵ میباشد.

وی در ادامه گفت: عملیات پروژه هایی همچون: فرودگاه مسجد سلیمان، پل سی مایلی و جاده جریک در حال اجرا است همچنین در بحث تنش آبی مسجدسلیمان هنوز ۴،۵ منطقه شهرستان دچار مشکل هستند که رفع مشکل آنها در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در خصوص بیمارستان ۲۲ بهمن، با وزیر بهداشت بهداشت ۵ جلسه برگزار شد که نتیجه این نشست ها ، اخذ برخی امکانات برای بحث بهداشت و درمان شهرستان بود‌ ، همچنین ۱۸ هکتار از اراضی ارتش گرفته شد ضمن اینکه طرح تفصیلی شهر پس از سالها تصویب شد.

ورناصری در پایان گفت بزودی بصورت مفصل جلسه ای با خبرنگاران خواهم داشت و ضمن گزارشی از عملکرددوساله خود بطور مفصل  جوابگو کلیه سوالات و پرسشهای اصحاب رسانه خواهم بود 

 

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا