اخبار شهر

سخنرانی حجتی نیا در نماز جمعه این هفته مسجدسلیمان

*این زلزله اگرچه حادثه تلخی بود اما باعث گردید مسولان کشور درد مردم را احساس وتمام قد به کمک انان بشتابند*
به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان بنقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان درآخرین روز گرامیداشت هفته دولت در نماز جمعه این هفته در جمع نماز گزاران ضمن گرامیداشت یاد وخاطر شهیدان رجایی وباهنر وتبریک این ایام به هیات محترم وزیران ‘استاندارمحترم ومعاونین وکلیه مدیران شهرستان اظهار داشت: مردم مسجدسلیمان مردمی بافرهنگ وتمدن و همیشه درصحنه هستند وگواه حرف های من یک هزارشهید این شهرستان است که درجنگ تحمیلی و دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده ایم.

حیدر حجتی نیا بیان داشت: حدود پنج ماه در این شهرستان به عنوان نماینده دولت مستقر هستم ودر این مدت به علت مشغله های کاری فراوان فرصت سرکشی به خانواده ام را نداشتم وازاستان خارج نشده ام البته از این بابت منتی بر کسی ندارم.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان مطرح کرد: مسجدسلیمان چهره خوبی نداردو در اکثر زمینه ها عقب افتاده است و همانطور که امام جمعه دلسوز سالیان سال است واقعیت ها را از این تریبون برای افکار عمومی بیان می کند می دانیم فقر وبیکاری ومشکلات در این شهر بیداد می کند.

وی توضیح داد: این زلزله اگرچه خسارات زیادی به بارآورد، اماسبب خیری شد که همه مسئولان نظام، نگاه ویژه خود را به مسجدسلیمان معطوف و مبذول دارند.
وی مطرح کرد: این زلزله باعث شد که‌مقام معظم رهبری و دولت محترم با فرستادن نمایندگان خود باعث گره گشایی مشکلات این شهر شوند در این زمینه باحضور دکتر مخبر نماینده مقام معظم رهبری در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)۲۰۰۰ کالای خانه در اختیار مردم محروم قرارگرفت همچنین هزار طرح کوچک اقتصادی زودبازده که دوهزار نفر را مشغول بکارمی کنند تا ماه دیگر راه اندازی خواهند شد و سه هزار
بسته حمایتی برای دانش آموزان بی بضاعت نیزدرنظر گرفته شده است.
حجتی نیا افزود: سپاه پاسداران عزیز باهماهنگی اداره کل نوسازی تامهرماه ۳۰مدرسه رانوسازی خواهد کرد والحمدالله دولت محترم به اندازه بودجه چند استان وهمچنین استاندارگرامی مبلغ قابل توجهی رادراختیار نوسازی قرارداده اند که باحمایت خیرین مدرسه ساز تاآخرسال آینده کلیه مدارس شهرستان با کیفیت مناسب آماده بهره برداری خواهند شد. .
*حجتی نیا اضافه کرد*: *لازم می دانم از خدمات استاندار محبوب و تلاشگر، نماینده ساعی و پرتلاش و همچنین امام جمعه دلسوز که در این مدت شبانه روز پیگیر رفع مشکلات بودند تا وضعیت بحرانی وغیر قابل تصور مسجدسلیمان جبران شود تقدیر کنم*.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن محترم از دیروز بازسازی مسجدسلیمان را آغاز کرده است و حدود یک هفته میباشد که در شهرستان مستقر شده اند و *ایشان بیان داشتند:* *جناب دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور در سفری که دیروز به شهرستان داشتند کلنگ آغازباسازی شهر زمین زدند وبیان نمودند ۹۶ میلیارد تومان برای بازسازی منازل این شهر به حساب بنیاد مسکن واریز شده است*

*سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان خاطر نشان کرد*: *این اتفاق موجب رونق اشتغال خوبی در سطح شهرستان می شود و همه صنوف از این رونق برخوردار خواهند شد*
*بنیاد مسکن بعنوان مجری بازسازی بیش از دوهفته است که درشهرستان مستقر شده اند وباهمه امکانات آماده کار هستند که لازم میدانم ازریاست محترم بنیاد کشور‘معاونین محترم ومدیر کل وهمه نیروهای زحمتکش بنیاد قدردانی نمایم*
*وی گفت: مدیران شهرستان نباید لحظه ای در خدمات رسانی به مردم کوتاهی کنند مردم به اندازه کافی مصیبت و گرفتاری دارند و باید از بحث های سیاسی بی پایه اساس که نمک به زخم مردم مسجدسلیمان می پاشد اجتناب کرد*.

*وی توضیح داد: *ما باید خدمتگزار مردم باشیم این پذیرفتی نیست مدیر اداره ای نسبت به مردم کوتاهی کند*.
*حجتی نیا بیان داشت* *حتی یک خانه هم که در زلزله آسیب دیده نباید مورد بی توجهی قرار بگیرد وهمه منازل باید بازسازی شوند*.

حجتی نیا خاطر نشان کرد: گرفتاری و محرومیت در این شهر فراوان است باید حقایق رابیان کرد اما همه موظف هستیم امیدواری را به مردم منتقل کنیم چرا که دولت باتمام توان پای کار است برای مرتفع نمودن مشکلات مردم .
*این زلزله اگر چه حادثه تلخی بود اما باعث شد مسئولان نظام درد مردم را احساس کنند و اولین کسی که این درد را احساس کرد رهبر معظم انقلاب اسلامی بود*

حجتی نیا تاکید کرد: مردم وهمشهریان عزیز باید بدانند حل این مشکلات یک شبه ویک ماهه انجام نمیشود، یازده هزار منزل آسیب دید و سیزده هزار منزل قرار است جابه جا شوند که در این راستا حداکثر اعتبار را دولت در اختیار مردم می گذارد وبا آورده ای از خودمردم منازل آنان تکمیل خواهد شد لذا باید صبوری کرد و همه مسئولین در حال تلاش هستند

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ادامه داد:
در خواستی که از مردم دارم این است که برای مسکن به دفتر امام جمعه و نماینده محترم مراجعه نکنند این یک پروسه زمان بر است ونیاز به صبوری مردم دارد در این زمینه منازلی که بنیاد مسکن ارزیابی کرد ه در حال پیگیری برای انجام اقدامات بعدی کار آن ها هستند و تعدادی را که تاکنون فرصت ارزیابی برای آن ها فراهم نشد ارزیابی خواهند شد.
وی در پایان توضیح داد: مسئولین این شهر همدل و همراه یکدیگر هستند اما متاسفانه یک تعداد آدم انگشت شمار هستند که از بیکاری فضای مجازی را با انواع تهمت ها و شایعات آلوده می کنند چرا که نمی توانند موفقیت مسئولین شهر چون امام جمعه و نماینده شهر را که برای این شهر زحمات زیادی کشیدند ببینند.

وی در پایان گفت : مردم مسجدسلیمان از پخش این شایعات بی مورد خسته شدند ونیاز به خدمت دارندلذا فرصت سوزی نکنید وبگذارید کار مردم در فضایی آرام پیش رود ومن همه این افراد را به برادری دعوت می کنم .

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا