اخبار شهر

طرح سوال شورای شهر از شهردار انجام شد

جلسه طرح سوال اعضای شورای اسلامی شهر از شهردار مسجدسليمان برگزار شد.

دوشنبه نوزدهم خرداد ماه، جلسه ای با حضور هفت عضو شورای اسلامی شهر مسجد سلیمان ، تعدادی از مدیران واحدهای شهرداری و همچنین برخی ازاصحاب رسانه باموضوع طرح سوال از دکتر نوید شعبانی شهردار مسجدسلیمان و پاسخ دادن شهردار به سوالات مطرح شده در صحن شورا برگزار گردید.

نخست توجه شما مخاطبان گرامی را به تصویر نامه ارائه شده از سوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان مبنی بر پرسش‌هایی که از شهردار محترم مسجدسلیمان مطرح گردیده است جلب نموده و در ادامه با مشروح این این گزارش با خبرگزاری مسجدسلیمان همراه باشید.

سوال شورای شهر از شهردار

ر این جلسه که به ریاست وحید زمانی برگزار گردید تعداد ده سوال که عموما مواردمهم در خصوص پروژه ها و استخدام ها و نحوه قراردادها همچنین وضعیت ظاهری شهر وگزارش ازبرنامه های اینده شهرداری و… که تعدادی از انها اینروزها در فضای مجازی جز مطالبات اصلی مردم بودن مطرح گردید که شهردار بصورت کلی و جزیی توضیحاتش را ارائه داد.

روحیه کار جهادی در شهرداری مسجدسلیمان

شعبانی در جواب سوالات ضمن تشکر از شورای شهر و همچنین کلیه پرسنل شهرداری اظهار داشت : ورود بنده به شهرداری علی رغم بسیاری ،دیون عقب افتاده و ناملایمتی تعدادی از مسئولین و همچنین موضوع ویروس کرونا درشرایطی کاملا بحرانی شهرداری را تحویل گرفتم و مدیریت این شهرداری بجز با کار جهادی و تلاش شبانه روزی واقعا پیشرفتی حاصل نمیشد.

از زحمات شهرداری در دوران کرونا تشکر شد

شعبانی در ادامه افزود :در این مدت بسیاری از کارهای عقب افتاده را سرو سامان دادیم و با برنامه ریزی های کوتاه مدت و جهادی با وجود پایین امدن درامدهای شهرداری بتاثیر کرونا و حتی در حد صفر رسیدن با دست خالی کارها رو توسط واحدهای مختلف شهرداری پیش بردیم و از همه مسئولین واحدها بخاطر تلاش بی وقفه شان سپاسگذارم.

نوید شعبانی گفت :خیلی اتفاقات نادر درشهرداری افتاده بود که تعجب هر کسی را بر می انگیزد اینکه دربخشی از قراردادها و یا بعضی پروژه ها بعضا تخلفات محض صورت گرفته بود و علی رغم کار نکردن بعضی پیمانکاران مبالغ بیش از عرف و یا عملکردشان پول دریافت کرده بودند و این باعث پایین امدن انگیزه ادامه کارشان میشد و نبود تضامین کافی در ید شهرداری هم ما را مجبور به سازش و ملاطفت میکرد.

وضعیت تاکسیرانی، کشتارگاه و آرامستان ها

شعبانی در خصوص تاکسی رانی ،وضعیت کشتارگاه ،ارامستانها،مبلمان شهری و پروژه های انجام شده توضیحاتی داد و بدلیل امار و ارقام که معمولا جز اطلاعات محرمانه میباشند قول داد بصورت دقیق با جزییات همه عملکرد خود را همراه با حسابرسی ها طی گزارشی کامل به شورا تسلیم نماید شهردا درمورد استخدامها عنوان کرد:در زمان بنده بجز سه نفر که موافقت شورا را داشتند هرگز نیروی جدیدی وارد شهرداری نشده است.
و همه عزل و نصبها با وجود شرایط نیاز کار جهادی صورت پذیرفت شعبانی در پایان صحبتهایش خاطر نشان کرد مسجدسلیمان شهر اولینهاست ولی همه اولینها مربوط به چندین دهه قبل است و به مردم قول میدهم که با وجود همه مشکلات بزودی شاهد تعدادی پروژه که برای اولین بار در کشور اجرا میشود خواهند بود.
دکتر شعبانی در پایان ضمن تشکر از مردم و اعضای شورا بخاطر اعتمادشان نوید انجام اسفالت حدود چهل درصد ازمعابر شهر را داد و در مورد انجام وپیگیری طرح جامع شهری و چندین پروژه دیگر توضیحاتی داد و گزارش کامل را به شورا تسلیم نمود.

رای اعضا شورای شهر پس از سوال از شهردار

در پایان جلسه با خروج شهردار پس از مشورت اعضای شورای شهر سخنگوی شورا قانع شدن اعضا را نسبت به توضیحات شهردار اعلام کرد و عنوان کرد:با هفت رای موافق شهردار هم

جلسه طرح سوال اعضای شورای اسلامی شهر از شهردار مسجدسلیمان برگزار شد.

چنان بکار خود ادامه خواهد داد. زمانی سخنگوی شورا به خبرنگار ما گفت :با وجود شرایط خاص اقتصادی کشور و در این برهه از زمان که تمامی کارها و پروژه ها حتی زندگی عادی تحت تاثیر بیماری کووید ١٩ قراردارند ما هم بی تاثیر از این موضوع نیستیم ولی بر حسب وظیفه خود بعنوان نمایندگان مردم همیشه ناظر و مطالبه گر و پیگیر مشکلات و عملکرد شهرداری هستیم و با وجود توضیحات شهردار درخصوص بعضی ابهامات هم برای شهردار زمانی را اختصاص داده ایم تا کارهای نیمه تمام خود را به اتمام رسانده و در نهایت عملکرد نهایی شهرداری را مورد بحث و تبادل نظرمجدد قرار دهیم و در قالب یک پکیج به مردم عزیز اطلاع رسانی کنبم.

حافظ منافع مردم خواهیم بود

وحیدزمانی در ادامه افزود :بنده بعنوان یک عضوشورا در کنار دیگر اعضا و همکارانم خود را خدمتگذار مردم میدانیم و همیشه مردم را ولی نعمت خود دانسته و در هیچ کجا ودر مقابل هیچکس ذره ای از راه و عهدمان با مردم و منافع عمومی مسجدسلیمان عقب نخواهیم نشست و با همه کمبودها و مشکلات همچنان در راه پیشرفت مسجدسلیمان و انجام کارهای زیر بنایی راسخ و ثابت قدم خواهیم ماند. خبرگزاری مسجدسلیمان / مهدی کیانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا