اجتماعی

عزت ایرانی این کارها را بر نمی تابد

یادداشت سردبیر در خصوص سوداگرانی که نان آغشته به خون مردم را می خورند

هر کس که نداند شما خوب می دانید مردمان فهیم و با عاطفی که همه جای دنیا شهره مهربانی و غیرت و نوع دوستی هستند بختیاری ها خصوصاً بختیاریهای ساکن

ایران طوایف دلیر و با عاطفه ای که در همه صحنه های انسانی و ملی همواره نشان داده اند که انسانیت پای مکتب مردمان لر درس پس میدهد و وام دار طبع بلند و نگاه پر رفعت مردمان این دیار است اگر برای عده ای این مباحث قابل درک نباشد برای بختیاریها و مردمانی که وجودشان سرشار از عاطفه است قابل درک است که در شرایط حساس باید به کمک هم نوع خویش شتافت و کاری نکرد که عرصه بر آنها تنگ شود.

 

به عنوان مثال در همین ایام که کشور با مشکل مواد شوینده و ماسک مواجه شده متاسفانه هستن کسانی  که بویی از انسانیت نبرده اند با احتکار و راه انداختن بازار سیاه در واقع نان و روزی غیر حلال خود را در خون هموطنانی که مظلوم واقع می‌شوند می زنند و بر سر سفره های خود و و اهل و عیالشان می برند.

این تعبیر تعبیری است که هر انسان آزاده ای بر آن صحه می گذارد و غیرت هر آزاده‌ای مجازات و برخورد شدید با چنین افرادی را خواستار است در شرایطی که ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی کننده ضرورت و نیاز مبرم مردم است و جان آنها بسته به این اقلام بهداشتی و گره خورده است نباید شاهد چنین رفتارها و ایجاد چنین بازارهایی باشیم؛  آن هم در جامعه ای که پشتوانه چند هزار ساله از تاریخ و فرهنگ و تمدن در عقبه فرهنگی خود دارد.

البته تردیدی نیست که چنین افرادی، انسان‌هایی بریده از فرهنگ انسانیت و ملیت و قومیت خویش اند آنگونه که شاعر می گوید (نشاید که نامش نهند آدمی) این چنین افرادی را نمیتوان انسان نام نهاد.

در صورت خبرگزاری مسجدسلیمان

مصرانه خواستار برخورد جدی مسئولین امر با هرگونه احتکار گرانفروشی کم‌فروشی و راه‌اندازی بازار سیاه برای مایحتاج ضروری مردم در خصوص مبارزه با این بحران ملی و انسانی است.

همچنین از شهروندان گرامی تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با ستادهای مبارزه با احتکار و گرانفروشی اقلام بهداشتی مطرح نمایند یا با اطلاع از طریق خبرگزاری مسجدسلیمان به اصلاح و بهبود چنین رفتارهایی کمک کنند.

ناگفته نماند در سایر کشورها نیز که درگیر بحران کرونا هستند چنین مسائلی به چشم می خورد همانگونه که گفته شد سودجویی ها و منفعت طلبی ها تا زمانیکه جهل و نادانی و خودخواهی وجود دارد برجاست.

امید است که با تقویت پایه علمی فرهنگی و مکتبی همگان بتوانیم چنین صحنه هایی را از دامن پاک ملیت و مذهب و فرهنگ ما بزدایم.

خبرگزاری مسجدسلیمان – مهدی کیانپور

یک دیدگاه

  1. درود جناب مهندس کیانپور، متاسفانه عدم نظارت دولت و نامناسب بودن احکام جزایی برای متخلفان و عدم برخورد قاطع نیروهای انتظامی در چنین مواردی کاملا مشهود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا