اخبار شهر

نامه سرگشاده یک خبرنگار به اعضای محترم شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان

نامه سرگشاده یک خبرنگار به اعضای شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان
دوستان، عزیزان‌، برادران
به ساختار قدرت که نگاه می کنیم شاید در ظاهر نشانی از شورای شهر نباشد اما وقتی که کمی تعمق کنیم در می یابیم که هیچ نهادی قدرتمندتر از شورای شهر در سیستم اداری و حکومتی کشور وجود ندارد!
قدرتمند نه از این جهت که بتوان با یک امضا دستور انجام کارهای مفید و مثمر ثمری را صادر کرد یا با چرخاندن یک قلم سرنوشت منطقه و مردمی را تغییر داد بلکه از این جهت که هیچ نهادی در نهایت توان رویارویی با شورای شهر را ندارد چرا که شورای شهر پشتوانه‌ی قدرتمندی بنام مردم دارد.
پس شورای شهر قدرتمند است چون پشتوانه مردمی دارد و می توان از این قدرت و حمایت در راستای آبادانی شهر به خوبی بهره جست و هیچ بهانه ای برای اعضای شورای شهر در هیچ کجای کشور پذیرفته شده نیست که به دلیل محدودیت‌های قانونی و قدرت اجرایی برای کم کاری خود بهانه اوری کنند.
در احوالات شهر مسجدسلیمان و فعالیت غریب به سه ساله اعضای محترم شورای شهر باید گفت علی رغم حواشی و انتصابات متعدد در سمت شهردار ،تلاش های نسبتا خوبی هم انجام شده و از آنجایی که در محاسبه عملکرد و ارزشیابی هر مجموعه شرایط آن را نیز باید مد نظر قرار داد و با عنایت به اوضاع و احوال نابسامان کشور در سالهای اخیر پرونده نسبتا موفقی برای این عزیزان یعنی اعضای محترم شورای شهر و شهرداران محترم ثبت خواهد شد.
اما بحث بحثِ عقب افتادگی ها و نارسایی هایی است که در شهر مسجدسلیمان وجود دارد از زیرساخت‌های ضعیف گرفته تا مواردی که با کمی تلاش و پیگیری به سرانجام خوبی می رسد.
در باب استفاده از فرصت ها و تلاش برای آبادانی مسجدسلیمان باید گفت در همین فرصت باقیمانده نیز شورای شهر می تواند سر منشاء خدمات ماندگاری برای این شهرو مردمانش باشد که چشم امید به تلاش جوانان خود داشته و دارند.
هر مدیر منصف جهادی بر این حقیقت صحه می‌گذارد که در این زمان باقی مانده نیز کارهای بزرگی می شود انجام داد؛ اما آنچه لازم است وحدت ،یکدلی و تلاش مضاعفی است که با توجه به شناختی که از توان و ظرفیت های اجرایی و مدیریتی و خصوصاً نیروی جوانی که در برخی اعضای محترم شورای شهر سراغ داریم امری دور از انتظار نیست.
در صورتی که اعضای محترم شورای شهر در این زمان باقی مانده اختلافات را کنار بگذارند و یک دل و یک صدا به فکر آبادانی شهر باشند مسجدسلیمان متحول خواهد شد و مردم درد شناس نیز بدون تردید پاسخ خوبی در انتخابات آینده به این تلاش و مجاهدت عمرانی خواهند داد.
بسیار پسندیده و به جاست که اعضای محترم شورا اختلاف نظرها و تفاوت ها را که بدیهی و طبیعی هم است کنار گذاشته وبا حمایت از شهردار منتخب خود یک دل و یک صدا تلاش مضاعف خود را در این زمان باقی مانده برای بهبود اوضاع عمرانی شهر مسجد سلیمان عملیاتی کنند.

جای هیچ تردیدی نیست که ما در شهر مدیران جوان را در کنار یکدیگر داریم و واقعا اگر این عزیزان دست به دست هم دهند کارهای بسیار زیادی از دستشان برخواهد آمد که با توجه به پشتوانه مردمی ونیز توان اجرایی که سایر مسئولین خدوم و خدمتگزار مسجدسلیمان دارند آینده روشنی برای سال‌های نه چندان دور مسجدسلیمان می توان متصور بود.

حال انتخاب با این عزیزان است که این فرصت باقی مانده را قدر دانسته و ضمن خدمت به مردم شریف مسجدسلیمان توشه ای برای عقبای خود بیندوزند وبه وعده های خودعمل کنند؛ یا اینکه به شیطان مجال جولان بدهند و اختلافات را دامن زده و در نهایت نیز خود شکست خورده این فرصت باشند

برادران عزیزم حواشی و اتفاقات این سه سال را ما مردم بدقت رسد کردیم و بدون تعارف انتظارمان فراتر از این بود و با انرژی جوانی که در شما سراغ داشتیم احساس رفتن راه چند ساله را در این مدت خارج از تصور نمیدانستیم ولی خب چقدر این انتظار را براورده کردید هم ما هم شما میتوانیم به عیار بسنجیم
انچه مهم است مدت زمان باقیمانده در پیشروی شماست که چگونه جبران مافات کنید
تا نام شورای جوان را در اینده بگونه ای ترسیم ویاد کنند که در تاریخ این شهر جزو اتفاقات خوش ایند باشیدیا….
در بعضی موارد مردم از شورای پنجم رضایت کامل ندارند شاید دلیلش توقع بالااز این عزیزان بوده و شاید هم بدلیلی که بازوی رسانه ای و اطلاع رسانی شورا ضعیف بوده ولی در هرحال آنچه در اعداد و ارقام مشهود است ،کارهای خوبی هم توسط شورای پنجم صورت پذیرفته که نتنها قابل انکار نیستند بلکه جای دفاع کردن هم دارد
برادران فرصتها کم و زمان بسرعت درحال گذراست انچه لازم بود عرض کردم خود حدیث مفصل بخوانید از این مجمل (یاعلی)

مهدی کیانپور خبرنگار
جمعه ۱۴اذرماه ۹۹

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا