اخبار شهر

نطق نماینده مردم مسجدسلیمان خطاب به وزاری دولت

دکتر همچنان پیگیر مطالبات مردم مسجدسلیمان است

به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان دکتر علیرضا ورناصری در راستای فعالیت های خود در آغاز دوره نمایندگی مردم مسجدسلیمان لالی، هفتکل و اندیکا سخنرانی دیگری در صحن مجلس شورای اسلامی ایراد کرد. در ادامه متن کامل نطق دکتر علیرضا ورناصری نماینده و خدمتگزار مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی را در سایت خبرگزاری مسجدسلیمان ملاحظه فرمایید.

متن کامل نطق دکتر علیرضا ورناصری نماینده و خدمتگزار مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی
متن کامل نطق دکتر علیرضا ورناصری نماینده و خدمتگزار مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی

وزیر محترم نیرو :

در حال حاضر حجم سد های خوزستان بیش از ۵ میلیارد مترمکعب می‌باشد ، رودخانه کارون نزدیک به ۴۰۰ متر مکعب بر ثانیه در حال گذر است و تحت چند طرح انتقال آب و آلایندگی‌های زیست محیطی دچار چالش های فراوان است.
طرح‌های انتقال آب از سرشاخه‌های کارون با حیات و آینده خوزستان و چهارمحال و بختیاری و حوزه انتخابی بنده مرتبط است به عنوان نماینده مردمی که کارون بخشی از زندگی آنهاست خواهان شفافیت کامل در مورد این طرح هستم .
این تصمیم گیری ها چنانچه بناست فقط برای جبران کمبود آب شرب هم از سر گرفته شود ، با اطلاع وکلای خوزستان و چهارمحال و بختیاری و با نظر داشت صدمات بر محیط زیست و منابع آبی خوزستان انجام شود.
۸۵ درصد انرژی برق آبی کشور در خوزستان و حوزه انتخابی بنده تولید می شود ، شهروندان استان خوزستان بار عظیم این مهم را بدوش می کشند اما هنوز به گرمای ۶۰ درجه نرسیدم آب و برق بر مردم صبور خوزستان قطع می‌شود و پاسخشان این است که زیرساخت ها جوابگوی حجم این فشار مصرفی نیست.

وزیر محترم نفت:

گاز و نفت خوزستان بجز آلایندگی سود چندانی برای مردم مقاوم ما نداشته است . تولید بیش از ۸۰ درصد نفت و بیش از ۱۶ درصد گاز در مناطق نفت خیز جنوب فقط حدود ۴ درصد اشتغال زایی برای مردم ما داشته است.
محرومیت ساختاری امکانات تفریحی در حوزه انتخابی بنده بسیار عمیق است ، مردم حوزه انتخابیه بنده به ویژه جوانان ، به تیم نفت مسجدسلیمان علاقه و تعصب خاصی دارند این تیم جهت پرداخت های جاری خود با مشکلات فراوانی مواجه است و نباید به خاطر کاهش هزینه‌ها ، مسئولیتهای اجتماعی وزارت نفت در قبال مردم و ساکنین مناطق نفتی کمرنگ شود.

وزیر محترم گردشگری و میراث فرهنگی:

در سال ۲۰۲۰ اگر کرونا گریبانگیر جهان نمی شد پیش بینی ها حاکی از عبور یک و نیم میلیارد گردشگر و چرخش میلیاردها دلار در اقتصاد جهانی بود ، توریسم به عنوان پاک ترین صنعت جهان است . کشور ما در ردیف ۵ کشور پرجاذبه جهان هستیم.
در حوزه انتخابی بنده علیرغم ظرفیت‌های عظیم گردشگری، این ظرفیت به خواب طولانی فرو رفته است و آثار شگرف تاریخی بدون محافظت بدون ، بدون بهره برداری به حال خود رها شده است . برای تحقق توصیه های عالمانه رهبر معظم انقلاب جهت کاهش نقش تعیین کننده نفت در توسعه اقتصادی ، این پتانسیل جهت تولید در حوزه بنده به صورت عظیمی آماده است.

وزیر محترم آموزش و پرورش:

به وضعیت نامشخص آموزش دهندگان و آموزشیاران قبل از سال ۹۲ رسیدگی کنید نگذارید این قشر زحمتکش و خدوم مورد تبعیض قرار بگیرند . تجمع عده ای از این عزیزان در مجلس نوید این مطلب است و همچنین عدم اجرای قانون معلمین حق التدریس علت این تعلل چیست؟

وزیر محترم کشاورزی و سایر دستگاه‌های مسئول :

آتش سوزی اخیر رشته کوه زاگرس به مردم ساکن در منطقه ، بر منابع جبران‌ناپذیر طبیعی خسارت عمده وارد شده است لازم است برای این بحران هر ساله از قبل تدابیر لازم را اتخاذ نمایید.

  • اختصاص اعتبار لازم جهت ایجاد و تجهیز پایگاه های اطفاء حریق به خصوص مناطق بحرانی و فوق بحرانی
  • اختصاص بالگرد آبپاش جهت اطفاء حریق
  • جذب نیروی جنگلبان جهت بکارگیری و حفاظت از مناطق بحرانی

یک دیدگاه

  1. باسلام وعرض ارادت جناب آقای کیانپور ، فعالیت جنابعالی در راستای اطلاع رسانی به مسئولین قابل تقدیر است ، لطفا”به شهرداری هم متذکرشوید که حق مردم ادا نمی شود واز شهراولین ها فقط نامی باقی مانده محلات از نبود آسفالت ، پاکبان ، وفضای سبز رنج می برن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا