اجتماعی

نفتی های خوزستان امتیازات هفته دوم را تقسیم کردن

هفته دوم لیگ نوزدهم – استادیوم تختی آبادان
پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸ – ساعت ۲۰:۱۵
صنعت نفت آبادان ۱ – نفت مسجدسلیمان ۱
گل: رضا جبیره (۵) برای صنعت نفت – محمد طیبی (۸۵) برای نفت مسجدسلیمان
داور: وحید کاظمی
کمک داوران: سعید قاسمی و حسن انتظاری
اخطار: رضا جبیره، مسلم مجدمی، سیدمحمد قریشی (نفت آبادان)
تماشاگر: هفت هزار نفر

صنعت نفت آبادان: محمد دریس، عقیل کعبی، محمد اهل شاخه، سیدمحمد قریشی، عبدالله ناصری، مهدی حنفی، طالب ریکانی (۸۵- سیدفاخر تهامی)، مسلم مجدمی (۴۶- مصطفی احمدی)، مهدی مومنی (۵۷- میلاد جهانی)، جعفر سلمانی و رضا جبیره
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

نفت مسجدسلیمان: حبیب فرعباسی، پیام ملکیان، محمد طیبی، حامد نورمحمدی، مجید عیدی، سجاد جعفری، علیرضا علیزاده، میثم نقی‌زاده، محمد ابراهیمی (۵۳- عباس عسکری) حسین ابراهیمی (۸۸- فرشاد جانفزا) و عماد میرجوان (۶۲- فرزاد حاتمی)
سرمربی: مهدی تارتار

خلاصه بازی
صنعت نفت با غلبه بر فولاد خوزستان روحیه‌ی مضاعفی برای دومین دربی استان داشت و نفت مسجدسلیمان هم در صدد بود که از ورزشگاه تختی آبادان با امتیاز به خانه برگردد و دومین بازی بدون شکست را سپری کند.

اولین صحنه خطرناک روی دروازه‌ها تبدیل به گل شد و رضا جبیره مهاجم صنعت نفت با استفاده از اشتباهات مدافعان و دروازه‌بان حریف گل اول را بهثبت رساند تا زردپوشان آبادانی در دقیقه ۵ از میهمان پیش بیفتند.

بازیکنان نفت مسجدسلیمان در ادامه نیمه اول برای جبران گل خورده دست به حملاتی زدند که ثمری نداشت و ۴۵ دقیقه نخست بازی با پیروزی یک – صفر نفت آبادان به پایان رسید.

صنعت نفت در آغاز نیمه دوم دست به یک تعویض زد تا کمربند میانی‌اش را محکم‌تر کند و میانه زمین را از دست ندهد؛ یاران نفت مسجدسلیمان هم به مانند نیمه اول با طراحی حملاتی در پی رسیدن به گل تساوی بودند و می‌خواستند از اولین باخت جلوگیری کنند.

تلاش بازیکنان نفت مسجدسلیمان در چند مرحله توسط مدافعان و دروازه‌بان صنعت نفت بی نتیجه ماند، اما سرانجام در دقیقه ۸۵ محمد طیبی با ضربه سر گل تساوی را به ثمر رساند وشادی را به اردوی تیمش آورد.

لحظاتی بعد شلیک سنگین مصطفی احمدی هافبک نفت آبادان به زیر طاق دروازه نفت مسجدسلیمان خورد و به زمین بازگشت تا زردپوشان از رسیدن به گل پیروزی محروم شوند و این دیدار با نتیجه مساوی یک – یک خاتمه یابد.

شرح گل‌ها
۱-۰ (نفت آبادان): در پی اشتباه حامد نورمحمدی توپ به بازیکنان صنعت نفت رسید؛ ارسال زمینی طالب ریکانی با دفاع ناقص فرعباسی برگشت داده شد و توپ برگشتی با ضربه تمام کننده رضا جبیره تبدیل به گل برای نفت آبادان شد.

۱-۱ (نفت مسجدسلیمان): توپ ارسالی به محوطه جریمه صنعت نفت آبادان در میان غفلت مدافعان تیم میزبان با ضربه سر محمد طیبی مدافع پیش تاخته‌ی نفت مسجدسلیمان تبدیل به گل مساوی شد.

در حاشیه
* تا صبح امروز سامانه بلیت فروشی الکترونیکی این بازی مشخص نشده بود و فوتبالدوستان جنوبی برای تهیه بلیت بلاتکلیف بودند.
* حضور رضا جبیره به جای عیسی آل‌کثیر تنها تغییر نفت آبادان در ترکیب اصلی بود.
* سه تغییر در ترکیب اصلی نفت مسجدسلیمان نسبت به بازی اول به چشم می‌خورد.
* داور میدان به دلیل گرمای هوای آبادان وقفه خنک کردن بازیکنان را این بازی به اجرا گذاشت.

* رضا جبیره بعد از زدن گل اول بازی به نشانه شادی اقدام به خارج کردن پرچم کرنر کرد که این حرکت با کارت زرد داور جریمه شد.
* سجاد جعفری هافبک نفت مسجدسلیمان و مصطفی احمدی بازیکن نفت آبادان در آخرین لحظات مسابقه برخورد سختی با هم داشتند که منجر به مصدومیت و خونریزی دو بازیکن شد و سجاد جعفری به بیمارستان انتقال یافت
منبع خوزستان اسپرت

مهدی کیانپور

روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی؛ عکاس خبری و رویدادهای ورزشی؛ مدیرمسول سایت خبرگزاری مسجدسلیمان، کارشناس رسانه و ارتباطات بانزدیک به دو دهه تجربه اجرایی در حوزه تبلیغات و چاپ و نشر؛ مدیرمسول موسسه معراج مسجدسلیمان؛ عضو هیئت مدیره گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدّن فعال در حوزه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به توسعه مهارت‌های فردی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا